Jak dołączyć do załogi NBS?


Lubisz pomagać innym i masz dużo wolnego czasu?
Chcesz podzielić się swoją wiedzą i opinią na różne tematy z innymi?

Dołącz więc do naszej załogi! :)

Kliknij na Read More >> aby dowiedzieć się więcej

Na forum naszego bloga (nbsforum.fora.pl) w zakładce "Rekrutacja" znajdują się formularze, które muszą wypełnić kandydatki na autorki. Do wyboru są następujące działy:
  • chłopcy
  • przyjaźń
  • rodzina
  • zdrowie
  • uroda
  • moda
  • psychologia
  • "zrób to sama"
Do każdej z wymienionych wyżej kategorii jest osobny formularz. Każdy z nich (oprócz "zrób to sama") zawiera 4 pytania, na które musisz odpowiedzieć tak, jak my robimy to na blogu oraz 10 pytań do Ciebie, na które można udzielić krótkiej odpowiedzi. Dzięki nim możemy się dowiedzieć o Tobie więcej i sprawdzić, czy nadajesz się na autorkę. 

Ze względu na to, że dział "zrób to sama" rządzi się innymi prawami i jego autorka musi być pomysłowa i kreatywna, w formularzu do tej kategorii należy zamieścić 4 przykładowe notki, które można by opublikować na łamach bloga. Aby dowiedzieć się, jak powinny wyglądać notki do tego działu, zajrzyj do Spisu Notek naszego bloga, gdzie znajdują się dawniejsze notki kategorii "zrób to sama".

Kiedy już wypełnisz formularz, zamieść go na forum w zakładce "Rekrutacja" w nowym temacie zatytułowanym Twoją ksywką oraz kategorią po myślniku, np. "Mary - Chłopcy".

Pamiętaj, aby swoje odpowiedzi zaznaczać w formularzu kolorem niebieskim. Są one wtedy bardziej widoczne. 

Można również wypełnić kilka formularzy z różnych kategorii, należy jednak liczyć się z tym, że jest możliwość zostania autorką tylko jednej z nich.

Więcej informacji o tym, jak wypełnić formularz znajdziecie na forum, w samym dziale "Rekrutacja". Polecamy również przeczytanie poradnika "Jak napisać dobry formularz rekrutacyjny do NBS?", w którym wyjaśniamy, jak napisać formularz, aby dostać się do nas na okres próbny - zawarłyśmy tam nasze wymagania wobec tego, co napiszecie oraz jakie rzeczy wpływają na plus/minus w formularzu.

Kiedy już opublikujesz formularz na forum, musisz czekać na naszą opinię co do niego. Swoje zdanie mogą wyrażać autorki, jak i czytelniczki. Potrzebne są co najmniej 3 oceny, aby mogła paść ostateczna decyzja (chyba, że ktoś jest wybitnie zdolny, lub wybitnie nie-zdolny). 

Jeśli nie będziemy zdecydowane, co do przyjęcia Ciebie na okres próbny, możesz dostać pytanie dodatkowe, które ostatecznie zadecyduje o Twoim losie. ;)

Jeśli Twój formularz zostanie oceniony pozytywnie, a stanowisko autorki kategorii, o jaką się ubiegasz jest wolne, możesz spodziewać się okresu próbnego

To nie znaczy jednak, że można wysyłać formularz tylko wtedy, gdy nie ma autorki w danym dziale. Może się zawsze okazać, że z powodu nadmiaru pytań, autorka nie wyrabia, a wtedy zawsze przyda się pomoc (np. ze względu na to, że dostajemy wiele pytań związanych z chłopcami, czy modą, tak zazwyczaj udzielają się 2 autorki). Jeśli jednak nie ma takiego problemu, kandydatka może zostać autorką pierwszego wyboru, czyli automatycznie znaleźć się na okresie próbnym, gdy wcześniejsza autorka odejdzie.

Czym jest okres próbny?

Jeżeli twój formularz zostanie oceniony pozytywnie, możesz spodziewać się zaproszenia na okres próbny. Należy zarejestrować się na forum naszego bloga, gdzie będą czekały na Ciebie 3 pytania, na które odpowiesz na blogu. Masz na to tydzień. Po publikacji Twoich odpowiedzi na pytania, autorki NBS ocenią, czy zostajesz przyjęta do załogi.

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania, kierujcie je do administratorki bloga - 
lullaby@opoczta.pl
 
© Copyright 2035 Menu
Theme by Yusuf Fikri